Пронајдени уште 12 мигранти кај село Дабиле, струмичко

На 14.08.2020 околу 21.40 часот на регионалниот пат Струмица- с.Дабиље, на влезот на с.Дабиље, полициски службеници запреле патничко возило „алфа ромео 156“, со бугарски регистарски ознаки, управувано од С.Р.(23) од с.Банско, струмичко. При преглед во возилото биле проинајдени 12 мигранти. За настанот бил известен Јавен обвинител, кој дал наредба возачот да биде лишен од слобода и против него да се  поднесе соодветна пријава. 

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста