МВР: 701 прекршок на мерката за задолжително носење маски

Министерството за внатрешни работи(МВР) во текот на изминатото деноноќие регистрира 701 случај на прекршување на мерката за неносење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста