Маж во Тунис се разнел со бомба во близина на амбасадата на САД

Маж се разнел со бомба во близина на амбасадата на САД во Тунис,пишува „Раша тудеј“.

Локалните медиуми пренесуваат дека напаѓачот го детонирал експлозивот додека возел мотор а дека целта му била безбедносната патрола на патот кој води кон амбасадата, пренесе „Спутник“.

Според првичните известувања, во нападот се повредени пет лица а загинал само бомбашот самоубиец.

Advertisements