ДЕНЕСКА СЕ ИГРААТ ДВА МЕЧА ОД 6.КОЛО ВО ПРВАТА МАКЕДОНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА

По европските излети на три наши фудбалски екипи неделава се враќаме на домашните обврски. Денеска двата натпревара од 6. коло во Прва лига  во кои Македонија во Ѓорче го дочекува Вардар, а Работнички на Градски игра со Струга. Другите четири средби се в недела и во нив Беласица се среќава со Пелистер, Шкендија со Академија Пандев, а Шкупи со Ренова, последниот меч е тој на Солекс и Борец со забелешка дека сите започнуваат во исто време, 15 часот и 30 минути.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста