218 прекршоци на мерките за заштита од Ковид-19

Во текот на вчерашниот ден  на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 218 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелираше до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел побрзо справување со Ковид -19.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста