ТОП 5 СТРЕЛЦИТЕ СИ ЗАМИНАА ОД ЕУРО 2020, КЕЈН, СТЕРЛИНГ И ДОЛБЕРГ СЕ УШТЕ ИМААТ ШАНСА

Петте најдобрите стрелци на континенталниот фудбалски собир се веќе дома, а во игра за преземање на престижниот примат остануваат Хари Кејн, Рахим Стерлинг и Каспер Долберг кои имаат по три постигнати гола, па и Меле, Поулсен, Имобиле, Инсиње, Песина, Локатели, Мората, Сарабиа и Торес кои дадоа по два. Сите тие ќе имаат по минимум еден меч повеќе, а некои и по два, па и шанса да ги стасаат Роналдо и Шик кои постигнаа по 5 или барем да ги достигнат Лукаку, Бензема и Форсбегр кои стасаа до по 4 реализации.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста