Категорија: Спорт

Борко Ристовски: „Транспарентноста и отчетноста се наш приоритет“

Борко Ристовски: „Транспарентноста и отчетноста се наш приоритет“

Министерот за спорт, Борко Ристовски, оствари работна средба со директорот на Државниот завод за ревизија, Максим Ацевски. На средбата се разговараше за тековните и идни ... Прочитај повеќе

Министерот за спорт Борко Ристовски ветува дека Македонија повторно ќе се гордее со државни и клупски успеси

Министерот за спорт Борко Ристовски ветува дека Македонија повторно ќе се гордее со државни и клупски успеси

Македонија четврта во Европа во кошарка, петта во ракомет, историски пласман на фудбалерите на Европско првенство. Ракометен Вардар двократен европски првак, фудбалски Вардар со историски ... Прочитај повеќе

„Аџибадем Систина“, медицински партнер на ФК “Вардар”

„Аџибадем Систина“, медицински партнер на ФК “Вардар”

Како здравствена институција, која е лидер во превенција и третман на спортски повреди,Клиничката болница „Аџибадем Систина“ од денес ги стави на располагање целокупниот тим икапацитет ... Прочитај повеќе

Пораз од Германија за крај на надежите за наредна фаза на ЕП 2024

Пораз од Германија за крај на надежите за наредна фаза на ЕП 2024

Машката ракометна репрезентација на Македонија го запиша и вториот пораз на Европското првенство и тоа од домаќинот Германија со високи 34-25, со што и теоретски ... Прочитај повеќе

Очекуван пораз од Франција на стартот на ЕП 2024

Очекуван пораз од Франција на стартот на ЕП 2024

Машката ракометната репрезентација на Македонија со пораз го почна настапот на Европското првенство 2024, откако синоќа, пред речиси 50.000 гледачи во Диселдорф, очекувано загуби од ... Прочитај повеќе