Од денеска нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за нови цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела горивата поскапеа – бензините за 1,50 денари, а дизелот за еден денар.

Ова се актуелните цени на горивата:

ЕУРОСУПЕР БС-95 – 71,00 ден/лит

ЕУРОСУПЕР БС-98 – 73,00 ден/лит

ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) – 63,00 ден/лит

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголеми за 0,50 денар/литар.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста