По објавата на Дуа Липа, се огласија и македонските уметници

По објавата на Дуа Липа на социјалните мрежи со картата на голема Албанија, се огласија и нашите естрадни уметници.

Влатко Лозаноски и Некст Тајм експресно реагираа, па на своите инстаграм и Фејсбук профили објавија карта од Македонија во нејзините етнички граници.

 

На оваа објава на Дуа Липа бурно реагираше и твитер заедницата, како и повеќето граѓани од своите лични профили.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста