НА 25. СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ЗА РАКОМЕТАРКИ ВО ШПАНИЈА ДЕНЕСКА НАСТАП НА ДЕЛ ОД ФАВОРИТИТЕ

Откако вчера со дуелот на домаќинот Шпанија и Аргентина кој заврши со 29-13 беше отворено 25-тото Светско ракометно првенство во женска конкуренција денеска бодата програма со оглед на тоа дека на мундијалот за прв пат учествуваат 32 селекции. Од поинтересните денешни двобои ги издвојуваме тие на фаворитите: Германија со Чешка, Данска со Тунис и Унгарија со Словачка.

Advertisements