МЗТ СКОПЈЕ ПРОДОЛЖУВА СО ПРИТИСОКОТ ВРЗ ПЕЛИСТЕР ВО КОШАРКАРСКАТА СУПЕР ЛИГА

МЗТ Скопје со осма победа во низа продолжи да врши притисок врз едниствениот непоразен и водечкиот по 9 рунди Пелистер. Аеродромци минаа со 90-82 и кај БИБЛ лигашот ТФТ и се втори на табелата во нашата кошаркарска Супер лига. Освен металците победи синоќа славеа и Куманово со Феникс 103-98 и ФМП со Гостивар 70-64.

Advertisements