МЗТ СКОПЈЕ ПО ВТОРАТА ПОБЕДА СО ЕУРОНИКЕЛ ПРЕД ТРИУМФ ВО ФИНАЛЕТО ОД КОШАРКАРСКИОТ ПЛЕЈ ОФ

Кошаркарите на МЗТ Скопје се на само еден чекор до новата титула во домашниот шампионат. Аеродромци синоќа го победија Еуроникел во Кавадарци со 95-91 и поведоа со 2-0 во финалната серија од плеј офот. Првата меч топка МЗТ Скопје ќе ја има в недела и тоа дома во Јане Сандански.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста