МЕСИ ЈА ДОНЕСЕ ЗЛАТНАТА ТОПКА ВО ПАРИЗ, НО ПСЖ ЗА ПРВ ПАТ НЕ ПОБЕДИ ДОМА ВО ЛИГА 1

Лионел Меси ја донесе Златната топка на Паркот на принцовите, а со наградата за голман на годината според Франс фудбал се пофали и Џанлуиџи Донарума. Двајцата потоа беа во ссотавот на ПСЖ кој во мечот без голови не успеа да ја победи Ница што е прв таков неуспешен настап на светсците сезонава во Лига 1.

Advertisements