14 прекршоци на забраната за движење, 534 санкции за неносење маска

Од 22.00 часот (01.04.2021) до 05.00 часот (02.04.2021) констатирано е дека 14 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие (01/02.04.2021) пак за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 534 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста