Вардар го победи Металург, Еурофарм Пелистер до шест од шест во подготовките

Европскиот ракометен првак Вардар се уште варира во овој дел од пред сезоната, но по двата пораза во последниот период им се врати на победите против Металург кој во “Јане Сандански” е совладаан со 25-20. Затоа, пак, Еурофарм Пелистер е беспрекорен од почетокот на тренинг сесијата, а тоа така остана и по новиот меч. Битолчани синоќа го победија Бутел со 36-23 што е шести триумф во шест меча од подготвителниот период.

Advertisements

Поврзани вести