ВАРДАР ДВА ПАТИ ЌЕ ЈА ДОЧЕКА МЕТАЛОПЛАСТИКА ВО 1/8 ФИНАЛЕТО ОД СЕХА ЛИГАТА

Клубовите се договориле, па ракометарите на Вардар ќе имаат два меча дома со Металопластика во рамки на осминафиналето во СЕХА лигата. Тие се закажани за 7 и 8 јуни и ќе бидат последни за црвено црните во овој состав и за оваа сезона зошто од претходно е договорено регионалната машка ракометна лига да продолжи во август. Ние во тој дел го имаме Еурофарм Пелистер кој обезбеди настап во четвртфиналето, и секако Вардар ако го мине тимот од Шабац.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста