Тројца скопјани искасани од кучиња скитници

На 07.08.2020 во 11,40 часот во Полициската станица Центар Г.Р.(43) од Скопје, пријавила дека на Кеј“13-ти Ноември“ била касната од куче скитник. Истиот ден  во 18,00 часот во Полициската станица Гази Баба О.С.(48) од Скопје пријавил дека во населбата Железара  бил каснат од куче скитник и во 10,20 часот во Полициската станица Центар И.М.(43) од Скопје пријавил дека на ул.“Максим Горки“ бил каснат од куче скитник.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста