СЕРИЈА ИЗНЕНАДУВАЧКИ РЕЗУЛТАТИ ВО СИНОЌЕШНИТЕ ДУЕЛИ ОД МУНДИЈАЛСКИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ

Лидерот во западната конференција Јута одново славеше, а водечкаат екипа на истокот Филаделфија загуби, но се уште има предност. Џезерите славеа со Мемфис 126-110 и сега имаат 3 победи повеќе од Клиперси кои беа подобри од севенти сикесерси со 122-112. Најдобар поединец во Солт Лејк беше Донован Мичел со 35, а во дуелот во ЛА Каваи Ленард со 28. Од индивидуалните достигнувања во саботната НБА ноќ за потенцијање се новите 38 коша на Зајон Вилијамсон и тоа во триумофт над Њу Орлеанс над Далас од 112-103.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста