СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ПОЗИТИВНИ ФУДБАЛЕРИ ВО РЕДОВИТЕ НА ЛИВЕРПУЛ

Трет позитивен слуај на корна вирус во редовите на Ливерпул. Тијаго Алкантара и Садио Мане, нов заразен играч е Џердан Шаќири. Швајцарскито фудбалер ќе оди во двонеделна изолација, по што ќе треба да има два негативни теста за да с еврати на тренизите. Ова е хендикеп и за фудбалската репрезнетација на Швајцарија во утрве, среда треба да игра пријателски натпрвар со Хрватска, а подоцна месецов ќе се соочат со Шпанија и Германија во Лигата на нации.

Advertisements