Реал Мадрид царува во Ла Лига

Реал Мадрид со гостинска победа од 2-1 против Атлетик Билбао ја заврши полусезоната во шпанската Ла лига. Бензема со нови два погодоци го осигура врвот за „Кралевите“ со 46 бода, осум повеќе од најсериозниот конкурент сезонава, Севиља. Бетис се третти, а Рајо четвртти. Следуваат Атлетико, Сосиедад, па Барселона на седмото место со дури 18 бода помалку од лидерот Реал Мадрид. 

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста