Пронајдени саксии со Cannabis sativa во кичевско

На 21.08.2020 во периодот од 18.30 до 19.30 часот, по претходно преземени оперативни мерки, полициски службеници од Полициската станица Кичево, помеѓу селата Србица и Ново Село, кичевско, поточно на место викано „Арсланови ливади“, пронашле и одзеле саксии со растението Cannabis sativa и други предмети кои потекнуваат од кривично дело. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Advertisements