Продолжена вонредната состојба во Бугарија

Вонредната состојба во Бугарија ќе продолжи до крајот на јуни, според денешната изјава на премиерот, Бојко Борисов во Советот на министри. Тој додаде дека ќе има наредба за тоа до крајот на денот. Продолжувањето на вонредната состојба доаѓа по растот на бројот на заразени од корона вирус во оваа земја.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста