ПОЛИЦИЈАТА ПОКРЕНУВА ИСТРАГА ЗА ЗАКАНИТЕ ОД НАВИВАЧИТЕ КОН ЕЗЃАН АЛИОВСКИ

Англиската полиција сериозно ќе ги толкува заканите кон нашиот Езѓан Алиовски и по пријавата од Лидс ќе поведе истрага. Сето ова по реакциите на социјалните мрежи и пораките кои му били упатувани на Алиовски, за наводна глума при конфликот и црвениот картон на Пепе, што навивачите на лондончани го протолкуваа како главна причина што Арсенал не го победи Лидс.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста