Основното јавно обвинителство Штип поднесе предлози за издавање казнени налози против девет лица

Основното јавно обвинителство Штип поднесе предлози за издавање казнени налози против девет лица кои не го почитувале полицискиот час.

Обвинителството до Основниот суд Штип предложи на обвинетите да им биде изречена парична казна од по 50 дневни глоби, секоја од нив во висина од 10 евра во денарска противвредност.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста