Нашиот репрезентативен голман Митревски синоќа беше претставен во Порто

Николче Митревски синоќа беше претставен во Порто Софарма каде ќе брани следната сезона. Македонскиот ракометен чувар на мрежата е дел од квинтетот засилувања на учесникот на А групата во Лигата на шампионите и противник на нашиот Вардар. Митревски имаше понуда и од црвено црните, но се реши од Еурофарм Пелистер да си замине на крајниот запад од континентот, но овој пат не во Бенфика каде беше две сезони, туку во амбициозниот Порто.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста