НАЈНОВИ ВЕСТИ

Нападнат полицаес во Свети Николе

На 22.09.2020 во 23.10 часот на ул.„23 Октомври“ во Свети Николе, полициски службеници од Полициска станица Свети Николе го лишиле од слобода З.Т.(52) од Свети Николе, бидејќи физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста