Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне се очекуваат сончеви периоди

Во Македонија денеска ќе преовлдува променливо облачно, попладне со повеќе сончеви периоди. Ќе има појава на краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Температурата ќе се движи од 15 до 30 степени. Во Скопје слично време со температура до 26 степени.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста