НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈАВЕНА СМЕНА НА СОЛСКЈЕР ДОКОЛКУ НЕ СЕ ПОДОБРАТ РЕЗУЛТАТИТЕ НА ТИМОТ

Англиските медиуми најавуваат дека Оле Гунар Солјскјер ги одборојува послендите дноеви на кормилото на Манчестер Ј, каде веќе с елицитира со имињата з апотенцијалните наследници. По поразот на домашен терен од Тотенхем од 6:1, веќе наголемо се зборува за тренерск смена на Олд Трафорд, а се чини дек до такво нешто може многу скоро д адојде доколку резултатите на тимот во скоро време не се подобрат. Распоредот не е наколонет за Јунајтед кој треба д аигра кај Њукасл, и да ги пречекува Челзи и Арсенал.Прва опција за наслендик на Солскјер е  Маурисио Покетино, но и екс тренрот на Јувентус  Масимилијано Алегри.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста