МЗТ СКОПЈЕ И РАБОТНИЧКИ ДЕНЕСКА (16.00) ДЕНЕСКА СЕ СРЕЌАВААТ ВО НАЈГОЛЕМО КОШАРКАРСКО ДЕРБИ

Спортската понуда денеска кај нас го нуди и најголемото можно кошаркарско дерби во кое партиципираат вечните скопски ривали. МЗТ Скопје од 16 часот во Јане Сандански го дочекува Работнички во обид да му се реваншира за соседот на поразот на самиот почеток на сезоната, но и да му се приближи на табелата. Освен мечот во главниот град кошарка попладнево и тоа во исто
време има и во Кавадарци каде Еуроникел, исто во заостаната средба му е домаќин на тимот на Куманово.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста