Горан Пандев одигра само во вториот дел во мечот на Џенова

И Горан Пандев одигра само во вториот дел во мечот на Џенова која извлече бод кај Бреша. Тимот на нашиот фудбалер губеше со 2-0, но дојде до конечни 2-2 кај последниот тим во Калчото што значеше освојување на многу значаен бод во борбата за опастанок. Впрочем Џенова со него се задржа на 17-тото место, последно кое овозможува настап во Првата Италијанска конкуренција и следната сезона.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста