Агим Ибраими и Шкендија се разделија на обострано задоволство

Агим Ибраими веќе не е член на Шкендија, а клубот со соопштение ја информира јавноста за взаемното решение патем заблагодарувајќи се за соработката. Напаѓачот кој има 39 настапи за македонската репрезентација сезонава одигра 12 дуела со три гола, и сега е неизвесно каде би продолжил. Ибраими освен во тетовскиот лигаш има искусто од играње и во Австрија, Италија, Словенија, Казахстан и Турција.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста