Ѓоковиќ ќе атакува на златото на ЛОИ во Токио

Новак Ѓоковиќ ја потврди својата борба за златниот медал на Олимписките игри во Токио. Амбицијата да биде најдобар на сите времиња го тера да атакува на успехот кој му недостига во неговата богата кариера. Негов највисок пласман е третото место на турнирот во 2008 година во Пекинг. За него тоа ќе биде нова шанса за олимписко залто, а се очекува да има полесен пат, со оглед на отсуството на големиот ривал Рафаел Надал. Нема да игра ниту Доминик Тием, а под знак прашалник е појавувањето на Роџер Федерер.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста