ФИЛИП КУЗМАНОВСКИ СО 5 ГОЛА МУ ПОМОГНА НА ХАНОВЕР ДА ДОЈДЕ ДО ВТОРАТА ПОБЕДА ВО БУНДЕС ЛИГАТА

Филип Кузмановски имаше пет гола од само пет обида во дресот на Хановер во гостинскиот меч од Бундес лигата кај Ерланген што резултираше со победа од 35-31 на тимот нашиот ракометен репрезенативец. Ова е само втор триумф во сезоната на Хановер со кој екипата се одлепи од дното.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста