Фатен крадец во Скопје

Вчера, во 20.50 часот, во СВР Скопје, бил приведен Ф. С. (50) од Скопје, кој претходно во продажен објект се обидел да одзеде пари. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти МВР.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста