Диви коњи растрчани на Пелистер, видео што ќе ви го одземе здивот

Битолчанецот Даниело Божиновски на својот фејсбук профил објави видео од живописниот Пелистер, на истото можат да се забележат растрчани коњи.

Видеото за кратко време стана хит на социјалните мрежи. Погледнете го.

 

Можеби оваа снимка е една од најубавите што сум ги снимил сиве овие години, денови, саати поминати на планина. Уживајте во кратково видео.Јас им се восхитував додека ги гледав. Бисер Балкански…Wild Horses… ама не од Rolling Stones.

Publiée par Danielo Bozinovski sur Vendredi 5 juin 2020

Advertisements