Астон Вила по цели 22 години го победи Арсенал

Астон Вила по цели 22 години го победи Арсенал и во претпоследен миг ја избегна 18-тата позиција која предвидува испаѓање од Премиер лигата. Минималниот триумф на екипата од Бирмингем против незаинтерсираниот фаворит значи изедначување со Ватфорд и тоа со малку подобра гол разлика, што претпоставува дека последното коло за испаѓање решаваат дуелите на Вила кај Вест Хем и на Ватрофрд кај Арсенал иако теоретски шанси има и Бурнемут кој доцни три бода, а в недела гостува кај Евертон.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста