Апсење на македонски граничен премин

На 27.07.2020 во 17.30 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, полициски службеници го привеле M.С.(22) од Р.Албанија бидејќи при извршени гранични проверки било констатирано дека се наоѓал на листата со мерка „Апси“, по барање на Интерпол од Белгија, информираат од МВР.

Лицето било предадено на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.

Advertisements

Поврзани вести