Фелаини даде три гола за само осум минути

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Евертон и белгиски репрезенативец Маруан Фелаини даде три гола за само осум минути во настапот и победата на неговиот Шандонг на стартот од новото кинеско првенство. Ова е импресивно ако се знае дека Феланини пред само три недели беше заболен од коронавирусот. Тој сето тоа го минал со лесна слика, и на време се врати за да одигра меч за паметење.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста