АДЕМИ И РИСТОВСКИ ПО НОВО УЧЕСТВО ВО ГРУПНАТА ФАЗА ОД ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Македонските фудбалски репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски со Динамо Загреб денеска треба да направат нов чекор кон настап во групната фаза од Лигата на шампионите. Модрите на Максимир се соочуваат со Омонија во воведот од вториот круг од квалификациите во кој денеска и утре ќе видиме и неколку познати екипи, кои во последните години играле во споеменатиот сегмент како: Селтик, Спарта, Ференцварош, Клуж, Олимпијакос, ПСВ, Црвена Ѕвезда, Галатасарај.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста