ЗА ПРВ ПАТ ВО ИСТОРИЈАТА НА ПРЕМИЕР ЛИГАТА ПО ШЕСТ КОЛА НЕМА НЕПОРАЗЕНИ

За прв пат во историјата на Премиер лигата по шест кола нема екипа која не трепела пораз. Овој интересен факт говори за изедначување во највисоката англиска дивизија и аналитичарите сметаат дека првакот во оваа сезона ќе биде далеку од бројките на Ливерпул и Манчестер Сити од претходните три кога го освојуваа шампионатот со 100 односно 99 бодови.

Поврзани вести