Возило излета од коловоз во Прилеп

На 20.08.2020 во 20.15 часот било пријавено дека во Прилеп, на ул.„Карпалак“, патничко возило „крајслер неон“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од  И.М.(41) од Гостивар, излетало надвор од коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Градската болница Прилеп. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.    

Advertisements

Поврзани вести