ВАРДАР очекувано тргна со победа на ракометниот турнир во Струга

Ракометарите на Вардар се помачија со Охрид синоќа, но успеаја да победат со 27-22 во првиот меч од сезоната во која ги очекува борба на четири франта. Црвено црните вечерва на отвореното угралиште во Струга го имаат вториот настап на традиционалниот турнир, но тоа треба да биде далеку полесен меч зошто на мегдан со црвено црните е втората екипа на Еурофарм Пелистер.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста