СО НОВИ ОСУМ НАТПРЕВАРИ ВЕЧЕРВА ПРОДОЛЖУВА ФУДБАЛСКАТА ЛШ


Вечерва се враќа елитниот европски фудбал со нови осум натпревари од групите Е, Ф, Х и Д во рамките на четвртото коло од шампионската Лига на УЕФА. Во првиот термин од 18.55ч Краснодар против Севиља и Рен на мегдан со Челси. Останатите шест од 21 часот, Борусија домаќин на Бриж, Барселона на гости во Киев кај Динамо, Јувентус го пречекува Ференцварош, Лацио-Зенит, Манчестер Јунајтед-Башакшекир и ПСЖ-Лајпциг.

Поврзани вести