НАПОЛИ НЕ ДОПАТУВА ВО ТОРИНО ЗА КАЛЧО ДЕРБИТО, ЈУВЕНТУС БАРА СЛУЖБЕНИ 3-0

Наполи не допатува синоќа во Торино за дербито од италијанската Калчо лига, играчите на Јувентус излегоа на терен, а нивниот клуб веднаш побара службени 3-0. Наполитанците, пак, претходно инсистираа на одложување зошто локалните власти не дозволија патување на екипата како начин за превенција од ширење на коронавирусот кој е присутен во Наполи од пред некој ден. Таму нашиот Елмас и Зјелински беа позитивни, а во излоација се уште неколкумина.

Advertisements