МАКЕДОНСКИТЕ КОШАРКАРИ ПРОТИВ ИТАЛИЈА ЌЕ ИГРААТ ДЕН ПОРАНО ОД ПРЕДВИДЕНОТО

ФИБА направи промени на календарот за ноемврискиот квалификациски термин, па мечот на нашата најдобра кошаркарска селекција против Италија ќе биде одигран на 28, а не на 27 следниот месец. Тоа нама ни одговара затоа што периодот за собир, тетстирање, подготовки, па и патување на црвено жолтите во Естонија беше скратен и набиен. Ова е инаку трет квалификациски прозорец за Европското и прв во таканеречениот балон, а нас освен дуел со Италија во Талин не очекува и соочување со Естонија на 30 ноември.

Поврзани вести