Јувентус вечерва може да дојде до 9 титула во низа во Италија

Од Серија А секако и за можноста Јувентус уште денеска да се радува на новата титула, а таа би била 36 вкупно и 9-та во низа што е незапамтено за Италија, па и за лигите од големата европска петка. За такво нешто црно белите од Торино треба да слават со Удинезе на гости, да дојдат на 83 бода, девет повеќе од моментно втората  Аталанта која и заради полошиот биланс во меѓусебните сезонава ќе ја загуби и теоријата за некаков голем пресврт.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста