Дневен хороскоп 27.07.2021 год

ОВЕН

Помошта која ви доаѓа од страна на некоја личност од странство, на ова поле ќе ви биде значајна. Не сте заинтересирани за почеток на било каква врска во овој период. Спортувајте и бидете активни.

БИК

Задоволни сте од ситуацијата која ја имате на работа и засега не планирате големи промени. Ако ви се допаѓа личност која не ја познавате доволно добро, може да се случи да се разочарате. Чувајте ги бубрезите.

БЛИЗНАЦИ

Не сте подготвени да се соочите со новите проблеми, сега кога ниту старите не сте ги решиле до крај. Иако имате додворувач и понуда од љубовен тип, останувате сами уште некое време. Проблеми со урогениталниот тракт.

РАК

Може да очекувате нова прилика за работа од која ќе бидете задоволни. Имате впечаток дека некои работи не се до крајот решени, а се однесуваат на вашиот однос со саканата личност. Имунитетот ви е ослабен.

ЛАВ

Не сте заинтересирани на почнување на нова работа во моментов. Доста работи од минатото ве оптоваруваат. Ве очекуваат големи пресврти во односот со саканата личност. Можни се некои неочекувани проблеми. Забрзана работа на срцето.

ДЕВИЦА

Не е поволен момент за нови одлуки ниту за било какви драстични потези на работа. Можно е да сте збунети и да не вие е нималку лесно да се соочите со сопствените чувства во текот на денешниот ден. Градниот кош е чувствителен.

ВАГА

Очекувајте поволен период кога е во прашање разрешување на работните компликации. Не сте расположени за караница со партнерот и на некој начин само се повлекувате во себе. Синусите ви се чувствителни.

ШКОРПИЈА

Осцилациите кои се присутни на ова поле би требало да се стабилизираат во следниот период, особено во заработувачката. Не знаете како да реагирате кога партнерот ви соопшти вест која не сте сакале да ја чуете. Зголемен апетит.

СТРЕЛЕЦ

Во текот на денешниот ден имате недостаток на трпение и многу сте наклонети кон караници и конфликти на полето работа. Сте одлучиле дека сакате прекин на врската во која не се чувствувате добро веќе некое време. Зголемен крвен притисок.

ЈАРЕЦ

Ве очекува период во кој на полето работа ќе имате некои пресврти кои не сте ги очекувале. Време е самите на себе да дефинирате што сакате. Често изгледа дека на некој начин го завлекувате партнерот. Несоница.

ВОДОЛИЈА

Не сте заинтересирани за нови понуди во моментов. Имате премногу обврски над својата глава. Партнерот ви покажува дека не е сигурен во своите чувства и таквиот негов став нималку не ви се допаѓа. Напнати сте.

РИБИ

Имате нови идеи за работа и подготвени сте максимално да се посветите на нивна реализација. Многу брзо го менувате мислењето за личноста со која сте во врска. Можно е наскоро да го смените и партнерот. Имате многу енергија во себе.

Advertisements

Поврзани вести