ДЕЈАН КУЛУШЕВСКИ СО ПОГОДОК ГО СПАСИ ЈУВЕНТУС ОД ПОРАЗ ВО СЕРИЈА А

Уште еден Македонец, но тој не игра за нас туку за Шведска вчера стрелаше за неговиот тим, во случајот Јувентус. Дејан Кулушевски го спаси тимот од Торино од пораз против Верона со погодок во 78-та минута за конечни 1-2. За 20 годишниот Кулушевски ова е втор гол во пет настапи, но за Јуве ова беше трето реми во пет меча и веќе има заостаток во однос на 4 клуба во Серија А.