Чиа семе – храна и лек

Производ кој е моќен за здравје, за намалување на тежината, полн омега три масни киселини, антиоксиданси и калциум. Семето чиа е злато од кујната кое многу помага.

Има протеини, малку масти и многу влакна, помага за слабеење.

Помага да се намали холестеролот, за подобра работа на срцето, за депресија, за младост и за работата на мозокот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста