Заев: Во каква земја сакаме да живееме?

Првото промо видео за изборната кампања на СДСМ носи наслов: Во каква земја сакаме да живееме?

Лидерот на владеачката СДСМ, Зоран Заев на својата фејсбук фан страница го објави промотивното видео под слоганот: Можеме! Уште повеќе, уште подобро.

Во продолжениет можете да го погледнете.

 

Во каква земја сакаме да живееме?

Во каква земја сакаме да живееме?#Можеме #СДСМ

Publiée par Zoran Zaev sur Mercredi 24 juin 2020

Advertisements